Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Büyütme Ameliyatında Protez Seçimi

Meme Büyütme Ameliyatında Protez Seçimi

Bazı sorunlardan dolayı sarkan ve formunu yitiren memeler için meme büyütme ameliyatı doğru bir seçim olacaktır. Memeler kadınların öz güveninin artmasını sağlayan organlarından biridir. Aynı zamanda her kadın estetik açıdan çok güzel olmak istemektedir. Ayna karşısındayken kendini güzel gören bir kadın güne güzel başlayacak, sosyal ilişkileri güzel olacak ve psikolojik anlamda kendini iyi hissedecektir.

Kadınların en sık uygulattığı estetik işlemlerden biri olan meme büyütme ile göğüslere daha dolgun bir görünüm verilir. Böylelikle kişi istediği göğüs ölçüsüne de kavuşmuş olur. Meme büyütme ameliyatı ile alakalı her kadın az çok bir şeyler biliyordur. Ancak sıra ameliyat için karar vermeye geldiği zaman düşünülmesi gereken önemli bir nokta bulunmaktadır. Bu da meme büyütme ameliyatı için hangi protezin seçileceğidir.

Meme büyütme ameliyatında, istenen büyüklüğe erişmek için silikon protezler kullanılmaktadır. silikon protezlerin ise iki çeşidi vardır. bu durumda kişinin istedikleri göz önüne alınmaktadır. Bu nedenle ameliyat için karar vermenizin ardından protez seçiminizi de yapmanızı öneririz.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI PROTEZLERİ

Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezler 2 adettir. Bunlardan biri yuvarlak, diğeri ise damla silikon protezdir. Şekil olarak birbirlerinden ayrılan iki protez çeşidi, diğer özellikler açısından birbirlerinin aynısıdır. Bu nedenle şekil itibari ile hangi protezi seçmek istediğinize karar vermelisiniz.

Hangi protezi istediğinize karar vermenizin ardından doktorunuza da danışmalısınız. Sizin atladığınız bazı durumlar doktorunuzun gözünden kaçmayacaktır. Şimdi her iki protezin de kişisel özelliklerine gelelim. Damla şeklindeki protezler yeni yeni kullanılmaya başlanmış olup, yandan bakıldığı zaman su damlası şeklinde görülmektedir. Yuvarlak protezler ise memenin üst kısmına daha dolgun bir görünüm vermektedir. Göğüslerinin göz önünde olmasını isteyen ve dikkat çekmesi için karar verecek olan bir kişi yuvarlar protezi seçebilir. Damla protez ise doğal bir görünüm yakalamak isteyen hastaların tercihi olmalıdır.

Karar sizin!