Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Büyütme Ameliyatında Yaş Faktörü

Meme Büyütme Ameliyatında Yaş Faktörü

Meme büyütme ameliyatı, diğer popüler kozmetik işlemleri yıllarca sürekli olarak geride bırakmıştır. Bu ameliyatın popülaritesinin sizi aldatmasına izin vermeyin, yine de kadınların büyük çoğunluğu tarafından sorulan bazı sorular var. Genellikle meme büyütme estetiğine dair en sık sorulan sorular arasında yaş faktörü bulunuyor. Bazı durumlarda, bir kadın, istediği işlem için çok genç olup olmadığını merak ediyor.

Meme büyütme ameliyatı  için asgari yaş gereksinimi (FDA tarafından belirlenmiştir) vardır. Birçok kişi, bir kadının bu işlemi yaptırması için 18 yaşında olması gerektiğinin farkındadır. Çok yaygın bilinmeyen bir başka kısıtlamanın varlığı da bulunur. Genellikle 22 yaşından küçük hastalar için sadece salin implantları onaylanmaktadır. Silikon implantların yaş sınırı en az 22 olmalıdır.

Yaşı geçersiz kılan diğer faktörler şunları içerir;

Fiziksel Gelişme. Göğüs büyütme ameliyatı ancak göğüsler geliştikten sonra yapılır. Bunun 18 ya da 20 yaşına kadar gerçekleşeceğini söylemek mümkündür. Göğüs büyütme ameliyatı için yapılan ilk muayene, kesin sonuçla ilgili herhangi bir sorunu önlemek için büyümeyi değerlendirir.

Bilim, birçok çalışmayla göğüs implantlarının bir kadının hamilelik yolculuğuna ya da emzirilmesine hiçbir etkisi olmadığını tespit etti. Bununla birlikte, gebelik gerçekleşene kadar meme büyütme işlemini düşünmek için halen beklemek için iyi bir neden var. Bu yaşam olayıyla birlikte gelen fiziksel değişiklikler göğüs dokusunun genişlemesine, daha sonra daralmasına, daha sonra gerilmesine neden olabilir. Bu, implantlar mevcut olduğunda bile geçerlidir.

Duygusal olarak olgunlaşmış olan hasta, göğüs büyütme ameliyatında belirli bir sonucun garantisi olmadığını anlayan hastadır. Gerçekçi beklentileri vardır ve işlemin ardından şekli konusunda kendinden emin hisseder ve bu tip hastalar meme büyütme ameliyatı için ideal adaylardır.