Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Büyütme Estetiği İçin Hangi İmplant En İyidir?

Eğer meme büyütme estetiği olmaya karar verdiyseniz sizin için en iyi implantın hangisi olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. meme büyütme estetiğinde seçilen silikon implantlar oldukça önemlidir. Bu nedenle küçük göğüslerini yeniden boyutlandırmak isteyen kadınların öncelikle silikon implantlar konusunda bilgi alması en doğrusudur.

Birden çok silikon implantı seçeneği içinde, şekli ve estetik hedeflerinize uyacak bir implant olduğuna emin olabilirsiniz. ancak önemli olan hangisinin sizin için doğru ve sağlıklı olduğudur. Meme büyütme estetiğinde kullanılan implantlar şu şekildedir;

Silikon implantlar: Bu implant tipi, yapışkan bir silikon jel ile doldurulmuş bir silikon kabuktur. Silikon implantlar genellikle en popüler çeşittir, çünkü diğer implantlara göre daha doğal görünüp, kişinin gerçek meme dokusu gibi hissetmesine neden olmaktadır. Silikon implantları seçmek, kozmetik cerrahınızı düzenli olarak ziyaret etmeniz gerektiği anlamına gelmektedir. silikon implantların iki çeşidi bulunmaktadır. Bunlar yuvarlak silikon implantlar ve samla şekilli silikon implantlardır. Göğüslerinde daha doğal bir görünüm isteyen kadınların damla silikon implantları tercih etmeleri çok daha doğrudur. Silikon implantlar  FDA tarafından 22 yaş ve üstü kadınların meme büyütme ameliyatında kullanılması için onaylanmıştır.

Salin implantlar: Bu implantlar implante edilen düzgün bir şekil ve sıkılık sağlayan steril tuzlu su jeli kullanır. İmplant sızıntı yaparsa sıvı güvenli bir şekilde vücut tarafından emilir. Bu tür implantlar daha küçük bir kesi gerektirir ve 18 yaş ve üzerindeki kadınlarda FDA tarafından onaylanmıştır.

İstediğiniz implant türüne karar vermeden önce, kozmetik cerrahınızla hedeflerinizi konuşmak önemlidir. Ancak o zaman istediğiniz sonuçlara ulaşacağınızı hissedebilirsiniz.