Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Büyütme Estetiğine Dair Önyargıları Bir Kenara Bırakın

Meme Büyütme Estetiğine Dair Önyargıları Bir Kenara Bırakın

Meme Büyütme Estetiğine Dair Önyargıları  Bırakın

Meme büyütme estetiği ameliyatı kadınlar arasında en sık tercih edilen estetik uygulamalar arasındadır. Memeleri küçük olan, kanser sonrası memesini kaybetmiş olan veya memelerinde asimetri olan kadınlar meme büyütme ameliyatını tercih etmektedir. ancak halk arasında kulaktan kulağa yayılan bilgiler çoğu zaman kadınların önyargıları oluşmasına neden olmaktadır. Meme büyütme ameliyatı ile alakalı da birçok önyargı bulunmaktadır. Çoğu zaman bu önyargılar kişinin aklını ele geçirmekte ve bilimsel gerçekleri bile geri planda bırakmaktadır. Size önereceğim tek şey kulaktan dolma bilgilerle değil bilimsel bilgilerle hareket etmenizdir.

Estetik uygulamalar konusunda önyargıya neden olan en önemli olaylar da tecrübesiz doktorlar tarafındna yapılan hatalı uygulamalardan dolayı gerçekleşmektedir. Önyargılar kısa zamanda yok edilmeye çalışılsa da hala bazı kişiler bu önyargııları delip geçemiyor. Meme büyütme ameliyatıyla alakalı en büyük önyargılardan biri şüphesiz silikon protezin patlayacağı düşüncesidir. Meme büyütme ameliyatında kullanılan silikon protezleri meme içine yerleştirilmekte ve bir süre sonra kişi protezleriyle adeta bütünleşmektedir. Ancak söz konusu silikon protezlerin patlama ihtimali olunca böyle bir durum söz konusu olamaz diyebilirim. Ancak bölgeye kesici bir aletle darbe alınması gerekmektedir. ancak bu sadece silikonlar patlayacaktır. Diğer durumlarda elleme veya günlük işleyişinde silikonlar patlamaz.

Meme büyütme ameliyatının ardından en az 10 sene kişinin protezlerini değiştirmesine gerek kalmamaktadır. Bu sürenin sonrasında isterse kişi protezlerini değiştirebilir. Bu nedenle sizi meme büyütme ameliyatı ile alakalı önyargılarınızı bir kenara bırakarak, görünüşünüzde bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız cesaretli olmaya davet ediyorum.

Meme büyütme ameliyatı yapılırken kişinin tüm özellikleri düşünülmekte ve doktor tarafından karar verilen ve hastanın da fikri alınarak uygulanan silikon boyutu belirlenmektedir. Silikon protezler onaylıdır ve gerekli merciler tarafından da kontrolleri sağlanmıştır. Bu nedenle herhangi bir korku duyulmasına gerek yoktur.