Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Büyütme Estetiğine Dair Yaygın Efsaneler

Meme büyütme estetiği kadınlar arasında en yaygın olan estetik cerrahi işlemlerden biridir. Meme büyütme estetiği doğuştan küçük göğüslere sahip olan kadınlar tarafından tercih edildiği kadar doğum, hızlı kilo alıp verme gibi sorunlar nedeniyle göğüsleri küçülen kadınların da tercihidir. Meme büyütme estetiğinde memeyi büyütmek için silikon implantlar kullanılmaktadır.

Meme Büyütme Estetiği Basittir

İyi bir meme büyütme estetiği bir parça sanat ve bir parça bilimidir. Günümüzde cerrahi teknikler oldukça ilerlemiş olsa da, yılların tecrübesine sahip iyi eğitilmiş bir kozmetik cerrah güzel ve doğal görünen sonuçlar yaratabilir.

Meme Büyütme Estetiği Doğal Görünmez

90’lı yıllarda ortaya çıkan meme büyütme estetiği eğilimleri genellikle ilk bakışta belli olan görünümlere neden olurken günümüzde meme büyütme estetiğinin ardından doğal bir görünüm yakalanabilmektedir.  Yeni implant materyalleri ve tasarımlarıyla birlikte teknik iyileştirmeler kombinasyonu, yetenekli bir plastik cerrahın doğal görünen göğüsler oluşturmasına izin verebilir.

İmplantlar Dahili Destek Sağlıyor

Kasın altına bir implant koymanın göğüsleri destekleyebileceğini ve gelecekte yaşlanmayla ilişkili sarkmayı sınırlandıracağı konusunda bazı spekülasyonlar vardır. Ne yazık ki, bu iddiayı destekleyecek hiçbir bilimsel delil yoktur.

Meme Büyütme Sarkmanın Etkilerini Tersine Döndürebilir

Göğüslerin sarkmasının herhangi bir biçimde karşı koymak isteyen çoğu hasta, meme hacmini istenen şekilde artırmak için implantlarla kombine edilebilen bir göğüs dikleştirme işlemine ihtiyaç duyacaktır .Bununla birlikte, göğüs implantları tek başına bu tip sorunları çözmez.