Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Büyütme Estetiğinin Avantaj ve Dezavantajları

Binlerce kadın, her yıl ya küçük göğüslere sahip oldukları için ya da hamilelik ve emzirme nedeniyle hacim kaybeden göğüslerini büyütmek için meme büyütme estetiği yaptırma kararı alıyor. Meme büyütme estetiği isteğinizin nedeni ne olursa olsun, büyük bir karar vermeden önce ameliyatın avantaj ve dezavantajlarını dikkatlice süzgeçten geçirmeniz önemlidir. Meme büyütme ameliyatının bir takım avantajları vardır, ancak bilmek istediğiniz birkaç risk olduğu da bilinmelidir.

Meme Büyütme Estetiğinin Avantajları

Mutluyum ve kendime güveniyorum:  Göğüsleri küçük olan bazı kadınlar, göğüslerinin büyüklüğü konusunda kendinden emin olmayabilir ve bu durumdan utanabilirler. Bebek emzirmenin bebeğe ve anneye birçok yararı olsa da göğüsleri tahrip ettiği bir gerçektir. Meme büyütme estetiği yaptıran kadınların araştırmaları, kadınların çoğunluğunun ameliyat sonrası görünümleri sonrasında kendilerine daha çok güvendikleri ve mutlu oldukları tespit edilmiştir.

Protezler uzun süreli etki sağlar: Silikon protezler sonsuza kadar etkisi devam edecek şekilde tasarlanmamış olsalar da, bir çok kadın protezleri değiştirmek ya da çıkarmak için karar vermeden önce en az on yıl geçmektedir.

Cerrahi İşlem ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır: Meme büyütme estetiği, tek boyutlu bir işlem değildir. Herkes için aynı olmadığı için de sizin ihtiyaçlarınıza göre şekillendirilir ve ona uygun olarak işlem yapılır.

Giysilerde daha iyi görün: Daha küçük göğüslere sahip olan kadınlar kıyafet bulmada zorlanırlar. Meme büyütme estetiği sonrasında ise kadınlar vücutlarına daha iyi uyan kıyafetler bulmaya başlamaktadır.

Meme Büyütme Estetiğinin Dezavantajları

İyileşme süreci uzun: Meme büyütme estetiğinin en büyük dezavantajlarından biri, iyileşme sürecinin uzun olmasıdır. ameliyattan hemen sonra çalışmaya başlayamazsınız. Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün içinde biraz rahatsızlık hissetmek yaygındır. Cerrahınız, rahatsızlığı gidermenize yardımcı olması için ağrı kesici reçete eder.

Komplikasyonlar için risk: Kalifiye, eğitimli ve tecrübeli bir plastik cerrah seçmeniz ameliyat sırasında ve sonrasında komplikasyon riskini önemli ölçüde azaltabilir, ancak yine de sorunlar için daima bir risk vardır. Meme büyütme estetiğinden sonra ortaya çıkabilecek birkaç potansiyel komplikasyon, kapsül kontraktürü, meme başında sansasyon kaybı ve asimetri içerir.