Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Dikleştirme Ameliyatında Önemli Noktalar

Meme Dikleştirme Ameliyatında Önemli Noktalar

Memelerin estetik görünmesi tüm kadınlar için önemlidir. Ancak bazı durumlarda memelerin formu bozulabiliyor ve bu da fiziksel görünümün yanı sıra psikolojik olarak da kadınları etkiliyor. Meme estetiği ameliyatları arasında en sık tercih edilen ameliyatlar emme büyütme ve meme küçültme ameliyatları olsa da çoğu zaman başka uygulamalar da kullanılabiliyor. Bu uygulamalardan biri de meme dikleştirme ameliyatıdır. Meme dikleştirme ameliyatı tek başına uygulanabildiği gibi, meme küçültme ameliyatına ek olarak da uygulanabilmektedir.

Meme dikleştirme ameliyatı sarkmış ve formunu kaybetmiş olan göğüslerin toparlanması anlamına gelmektedir. Bu sayede sırta ağırlık yapan göğüsler toparlanır ve hem estetik hem de fizyolojik açıdan daha sağlıklı bir duruma gelmesi sağlanır.

MEME SARKMASI NEDENLERİ

Memelerin sarkmasının birçok nedeni olabilmektedir. Ancak en çok karşılaşılan durumları şu şekilde sıralamak mümkündür;

Yaşlanma nedeniyle elastikiyetini kaybeden derinin sarkması

Büyük memelerin yer çekimiyle beraber aşağı doğru sarkması

Doğum sonrası emzirme döneminde büyük olan göğüslerin emzirme döneminin ardından sarkması

Fazla kilo alıp verme durumlarında ortaya çıkan sarkmalar

MEM DİKLEŞTİRME AMELİYATINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN ÖNEMLİ NOKTALAR

Meme dikleştirme ameliyatı birçok kadının sorunu olan duruma çözüm getirse de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. En önemli nokta şüphesiz isteklerinizi tam olarak anlatabilmenizdir. Bu sayede istediğiniz göğüslere kavuşmanız için bir plan hazırlanacak ve buna göre ilerlenecektir. Diğer yandan ameliyat öncesinde kullandığınız tüm ilaçları belirtmelisiniz. Kan sulandırıcı ilaçların ameliyattan bir süre önce bırakılması şarttır. Aksi halde aşırı kanama görülebilir. Aynı zamanda kilonuzun kontrolü de önemlidir. Çok kilolu kişilerde meme dikleştirme uygulamasında şekil vermek zorlaşabilmektedir. Bu da ilerleyen yıllarda göğüslerin tekrar formunu kaybetmesine neden olacaktır. Bu nedenle meme dikleştirme ameliyatı öncesinde ideal kilonuzda olmanız önemlidir. Sigara kullanımı da yara iyileşmesini bozabilen risk faktörlerinden biridir. ameliyat öncesinde bir süre ve ameliyattan sonra da bir süre sigara içmeyi bırakmanız gerekebilir. Tüm bunları göz önüne alarak meme dikleştirme ameliyatına karar vermeniz çok daha sağlıklı olacaktır.