Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme küçültme Ameliyatına Karar Vermeden Önce Düşünmeniz Gereken 4 Şey

Meme küçültme Ameliyatına Karar Vermeden Önce Düşünmeniz Gereken 4 Şey

Görünüşümüz, güven düzeyimizi etkileyebilecek birçok durumdan sadece bir tanesidir. Vücudunuzun içindeki gerçek kişiyi yansıtmadığınızı düşünmeniz kendinize olan saygınızı etkileyebilir. Göğüsler kadınsı güzelliğe bağlı olsa da, aşırı büyük göğüslere sahip kadınlar göğüslerinden memnun olmayabilir. Aşırı büyük göğüsler psikolojik ve fiziksel olarak çeşitli sorunlara neden olabilir. Göğüslerinin çok fazla büyük olduğunu düşünen kadınlar için ilk tercih ise meme küçültme ameliyatıdır. Meme küçültme ameliyatı her geçen gün daha popüler bir estetik işlem olmaya devam etmektedir.

Ancak meme küçültme ameliyatına karar vermeden önce düşünmeniz gereken birkaç şey bulunmaktadır. İşte onlar;

Büyük Göğüsler Fiziksel Ağrıya Neden Olabilir

Eğer göğsünüzde önemli derecede ağırlık taşıyorsanız bu durum son derece rahatsız edici olabilir. Göğüsleri çok büyük olan kadınlar, gövdelerindeki ekstra zorlanma nedeniyle genellikle göğüs, sırt, boyun ve omuz ağrısı yaşarlar. Bu rahatsızlıklar kişinin yaşam kalitesini etkilemektedir.

Büyük Göğüsler Psikolojik Sorunlara Neden Olabilir

Büyük göğüsler kişinin kendini kötü hissetmesine ve psikolojik olarak zor durumda kalmasına neden olabilir. Aynı zamanda büyük göğüsler istenmediği halde ilgi çekebilir ve bu da kadınların kıyafetlerini buna göre seçmeleri için bir zorlamadır aslında. Büyük göğüslü kadınlar sırf göğüslerinin daha fazla ortaya çıkmaması için kendi giyim tarzlarının dışına çıkarak aslında olmak istemedikleri bir şekilde görünebilirler.

Meme Küçültme Ameliyatı İstediğinizi Vermeyebilir

Mükemmel göğüs olgusu her bedende farklıdır. Kişi büyük göğüsleriyle sorun yaşıyor olsa da mutlaka ameliyatın ardından göğüslerinin hangi boyuta geleceğini bilmelidir. Belki de hastanın istediği göğüsler o kadar da küçük olmayabilir. Buna meme küçültme ameliyatından önce karar vermek çok daha doğrudur.

İyileşme Süresi Hakkında Bilgi Sahibi Olun

Meme küçültme ameliyatı, kişiye bağlı olarak 2-6 hafta arasında bir iyileşme süresine sahiptir. Aynı zamanda meme küçültme ameliyatı, çocuk sahibi olmaya karar vermeniz durumunda emzirme yeteneğinizi de etkileyebilir.