Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Küçültme Ameliyatında Meme Kanseri Hurafesi

Meme Küçültme Ameliyatında Meme Kanseri Hurafesi

Vücudumuz birçok durumdan etkilenerek değişebilmektedir. Stres, günlük yorgunluk, uyku bozuklukları veya psikolojik sorunların yanı sıra sağlık sorunları, yeme alışkanlıkları veya geçirilen ameliyatlar da vücudun yıpranmasını sağlamaktadır. Kadınların vücutlarının en fazla sınandığı durum ise şüphesiz hamileliktir. Hamilelik döneminde artan hormonlarla beraber duygusal olarak değişimin içine giren anne adayları aldıkları kilolarla da değişimin bir parçası olurlar. Gebeliğin ardından çiçeği burnunda anne adaylarının kafasını kurcalayan sorulardan biri de vücudunu eski haline nasıl döndürecekleridir. Ancak kaşlarınızı çatmanızın lüzumu yok. Çünkü günümüz teknolojisiyle beraber eski günlerinize dönmeniz için hiçbir sebep yok.

Kadınların hamileliğin ardından en çok düşündükleri durum memelerindeki sarkmaları nasıl düzeltebilecekleridir. Meme küçültme ameliyatı ile bu durum düzeltilmekte, hatta eğer kişi isterse meme küçültme ameliyatı ile beraber dikleştirme ameliyatı da uygulanabilmektedir. Memelerin sarkması ve formunu kaybetmesi sadece hamilelikle alakalı bir durum değil elbette. Yaşlılık, hızla kilo alıp verme ve yer çekimi durumları da memelerde sarkmalara neden olmaktadır.

Herhangi bir meme ameliyatı yaptıracak olan kadınların aklında meme kanseri şüphesi her zaman olmaktadır. Ancak açıklamalıyım ki meme küçültme ameliyatı ve meme kanseri arasında hiçbir bağlantı bulunmaktadır. Aslında diğer meme ameliyatlarında da böyle bir durum söz konusu değildir. Aynı zamanda meme küçültme ameliyatında meme dokusu kitlesi azaldığı için meme kanserinin görülme ihtimali de azalmaktadır. Diğer yandan meme küçültme ameliyatı öncesinde zaten rutin muayeneler yapılmakta, kanserli meme dokusu olup olmadığı araştırılmaktadır.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI VE EMZİRME

Süt bezleri ve meme başı arasındaki bütünlük kullanılan ameliyat tekniğine göre değişmektedir. Bazı tekniklerde tüm süt kanalları kesilmektedir. Bu durumda süt vermek imkansız hale gelebilir. Bazen ise meme başı ve süt bezi kanalları arasındaki bütünlük korunarak emzirme sağlanabilir. Bu konuda kesin bir sonuç öngörülemez.