Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Meme Küçültme Ameliyatının Gerekli Olduğu 3 Durum

Büyük, ağır göğüsler, sağlık sorunları için uğraşılması gereken birden fazla duruma yol açabilir. Bir  meme küçültme ameliyatı genellikle  büyük göğüsler için gerçekleştirilir ve beraberinde oluşan sorunların çözümlenmesine yardımcı olur. Göğüslerin büyüklüğü nedeniyle hiç sorun yaşanmayabilir veya birçok sağlık sorunu ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Meme küçültme ameliyatını tercih etmek için farklı sebepleriniz olabilir. Diğer yandan meme küçültme ameliyatı sadece kadınların değil erkeklerin de tercih ettiği estetik bir işlemdir.

Meme küçültme ameliyatının en yaygın nedenlerinden üçü şunlardır;

Göğüs Boyutuyla İlgili Kronik Fiziksel Ağrı

Birçok kadın göğüslerinin büyüklüğünden dolayı kronik ağrı yaşar. Bu, egzersiz yapmanızı engelleyebilir ve beraberinde obeziteyi getirebilir. Meme büyüklüğü nedeniyle yaşanan ağrıların bazıları şu şekildedir;

Kronik boyun, sırt ve omuz ağrısı

Baş ağrısı

Göğüs duvarında ağrı

Kötü duruş

Sutyen askıları nedeniyle omuzlarda çökme

Nefes darlığı

Uyku sorunları

Cilt Sorunları

Büyük göğüsler cilt sorunlarına yol açabilir.  Deri döküntüleri, göğüslerin arasında veya altında ortaya çıkabilir.  Bununla birlikte, büyük göğüsler ile ilişkili en büyük deri problemi vücut kıvrımlarında iltihaplanmadır.  Bu iltihaplanmalar mantar, viral veya bakteriyel enfeksiyonlara neden olabilir. Göğüslerin altındaki nemli ve sıcak alan cildin üzerindeki bakterilerin çoğalmasına ve enfekte olmasına izin verir.

Meme küçültme ameliyatı, büyük göğüsler nedeniyle yaşanan cilt sorunlarını da iyileştirir.

Jinekomasti

Jinekomasti, erkeklerde görülen büyük göğüslerin tıbbi terimidir. Erkeklerde yaşanan bu durum meme küçültme ameliyatı ile giderilmektedir. Bu durumu tedavi etmek için yaygın kullanılmaktadır ve liposuction yoluyla meme dokusunun çıkarılması şeklinde gerçekleştirilebilir.

Jinekomasti, bazı ilaçlar, hormonal değişiklikler, obezite ve diğer faktörlerden kaynaklanabilir.