Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Muhtemelen Doğru Olduğunu Sandığınız Cilt Bakımı Hataları

Muhtemelen Doğru Olduğunu Sandığınız Cilt Bakımı Hataları

Doğru cilt bakımı konusunda birçok efsane ve yanlış bilgi var. İnternet kullanımının artmasıyla beraber size cilt bakım trendlerini satmak isteyen şirketler, faydadan çok zarar sağlamaktadır. Muhtemelen yaptığınız en yaygın cilt bakımı hatalarının doğru olduklarını düşünüyorsunuz. Ancak yazımızı okumaya devam ederseniz yaptığınız hataların da farkına varabilirsiniz.

Günlük Peeling Uygulaması

Peeling cildinize iyi gelen bir cilt bakımıdır. Ölü hücreleri ciltten arındırmak ve cildin nem dengesini sağlamak için peeling önerilmektedir. Ancak peeling uygulamasının yararlı olabilmesi için her gün uygulamak yerine haftada en fazla 2 kere uygulamak yeterlidir. Gün aşırı yapılan peeling cilde faydadan çok zarar verecek ve cildinizi tahriş edecektir.

Makyaj Mendilleri

Makyaj mendilleri artık her kadın tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. ancak bu mendiller sadece acil durumlarda kullanılması gereken cilt bakımı ürünleridir. Çünkü çoğu makyaj mendilinin içeriğinde alkol bulunmaktadır ve alkol normal cilt temizleme ürünleri gibi kiri ve yağı tamamen ciltten uzaklaştırmaz. Bu nedenle makyaj mendillerini sık aralıklarla kullanmamak gerekmektedir.

Aşırı Nemlendirme

Cildin güzel olması ve parlak görünmesi için mutlaka nemlendirilmesi gerekmektedir. Ancak aşırı nemlendirme cildin yapısının bozulmasını ve yağlanmasına neden olabilmektedir. Aynı zamanda cilt tipinize uygun olan nemlendiricileri seçmezseniz bir süre sonra cildiniz bu duruma olumsuz tepki verecek ve karşılaşmak istemediğiniz görüntülerle karşılaşacaksınız. Bu nedenle nemlendirmeyi günde en fazla 2 kere yapmanız ve cilt tipinize uygun nemlendiriciler seçmeniz önemlidir.

Yağlı Ciltler İçin Alkol İçeren Tonikler

Uzun yıllar yağlı ciltlerin yağından arınması için alkol içeren tonikler kullanması gerektiği söylendi. Ancak bu son derece yanlış bir düşüncedir. Yağlı ciltlerin aksine içinde alkol olmayan tonikler kullanması gerekmektedir. Çünkü alkol içeren tonikler cildi çok fazla kurutmakta ve yağlı ciltlerin sorunu olan sivilcenin daha fazla çıkmasına neden olmaktadır.