Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Rinoplasti Fonksiyonel ve Güzellik Faydaları

Burun yüzün ortasında belirgin bir estetik vurguyu temsil eder. İdeal olarak, mükemmel dengede çevresindeki yüz yapılarıyla karıştırılmalıdır. Büyüklük, şekil veya asimetri yüzünden göze çarpmamalıdır. İnsanlar size baktığında konuşurken gözlerinizi ve ağzınıza odaklanmalarını sağlamalıdır.

Estetik rolünün yanı sıra burun çok önemli bir işleve sahiptir. Nefes aldığımız havayı ısıtmak ve nemlendirmek için kullanılır. Bu fonksiyonu takdir etmek için normal soğuk algınlığı esnasında olduğu gibi normal nefes almadığınız zamanları düşünün. Septumun deviasyonu cerrahi olarak ele alınabilen ve genellikle burun dış görünümünü değiştirmeyen yaygın bir sorundur. Estetik ameliyat sırasında bu sapma tamir edilmezse, cerrahiden sonra elde nefes alma sorunları yaşanacaktır.

Burnunuzun Düzgün Çalışması Önemli

Burnu yeniden şekillendirmek mümkün olduğu gibi solunum sorunlarını ve görünür asimetrileri aynı anda düzeltmek de mümkündür. Bu, hastaya, mükemmel işleve sahip güzel biçimli, simetrik bir burun sağlar.

Rinoplasti ameliyatı olmadan önce amacınız , simetrik, uzun ömürlü, yüze uyan ve iyi nefes almanızı sağlayan bir sonuç elde etmek olmalıdır. Rinoplasti ameliyatı sırasında çeşitli teknikler kullanılmaya ihtiyaç duyulabilir. Kimi zaman kapalı rinoplasti ameliyatı ile sadece burun içinde kesilere gerek kalabilir. Ancak kimi zaman çok yönlü bir burun estetiği ameliyatında açık rinoplasti yöntemi daha sık kullanılır.

Hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın burun estetiği ameliyatı sonrasında burunda hem fiziksel olarak güzel bir iyileşme görülecek hem de fonksiyonel sorunlar düzeltilerek daha iyi nefes almanız ve hayat kalitenizin arttırılması sağlanacaktır.