Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Rinoplastiye Dair En Çok Rastlanan Yanılgılar

Rinoplastiye Dair En Çok Rastlanan Yanılgılar

Burun estetiği rinoplasti olarak da bilinmektedir. Bu estetik tedavi, bir kişinin solunum sorunlarının ya da estetik problemlerinin düzeltilmesi için gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda rinoplasti burnun yeniden şekillendirilmesine de olanak tanımaktadır. Rinoplasti estetik yöntemler arasında en sık tercih edilen işlem olmasına rağmen yine de birçok yanılgı nedeniyle kişiler yanlış yönlendirilebilmektedir. Bu nedenle makalemizde rinoplasti ile alakalı en çok rastlanan yanılgılara değineceğiz.

Rinoplasti Basit Bir Ameliyattır

Bir rinoplasti ameliyatının amacı, birinin burnunu yeniden şekillendirmektir. Bunu yaparken yeni burnun yüzün diğer tüm unsurlarıyla bir uyum içinde olması şarttır.  Bu nedenle rinoplasti basit değil, aksine oldukça zor bir estetik işlemdir.

Hasta İstediği Burnu Seçebilir

Herkesi yüz özellikleri farklıdır ve rinoplasti, bir hastanın yüz özelliklerine uygun bir burun ortaya çıkarılmasına yardımcı olmak için gerçekleştirilmektedir.  Bu nedenle kişi ünlü bir kişinin ya da herhangi birinin burnunun aynısını isteyemez. Her yüz farklı olduğu için rinoplasti ameliyatı öncesinde kişinin yüz özelliklerine uygun bir burun tasarlanmaktadır. Bunu yaparken üç boyutlu bilgisayar programlarından yararlanılmaktadır.

Rinoplasti Süreci Kolaydır

Rinoplasti sürecinin küçük görülmemesi gerekir. Çünkü ameliyat kadar ameliyat sonrası dönem de oldukça sabır gerektirmektedir. Ameliyatın ardından hastanın birçok konuya dikkat etmesi ve burnunun son halini almasını yaklaşık 12 ay boyunca beklemesi gerekmektedir. Bu  nedenle rinoplasti ameliyatının kolay bir süreç olduğu söylenemez. Aksine rinoplasti ameliyatı olmak isteyen bir kişinin bu zorlu süreci tam anlamıyla anlaması ve kabul etmesi şarttır.

Rnoplasti Ameliyatından Sonra Hemen Yeni Burnuma Kavuşacağım

Rinoplasti ameliyatının ardından bir süre burun sargılı kalacaktır. Ardından ise ameliyat nedeniyle şişlik ve morluklar oluşması normaldir. Hastanın yeni burnunun son haline kavuşması için şişliklerin inmesi ve ödemin kaybolması gerekmektedir. Bu durum ise yaklaşık 1 sene sürmektedir.