Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Saç Ekiminden Sonra İyileşme Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi, yüz binlerce insan tarafından bilgi almak için uğraşılan kozmetik bir işlemdir. Saç ekimi uygulamasıyla alakalı en sık sorulan sorulardan birisi de saç ekimi sonrasında iyileşme süresinin ne kadar olacağı ile ilgilidir.

Günümüzdeki en yeni saç ekim teknikleri, uygulamanın minik kesilerle yapıldığı ve önceki saç ekimi tekniklerine göre çok daha az invaziv olduğu bir noktaya dönüşmüştür. Bu nedenle saç ekiminin iyileşme zamanı da oldukça kısalmıştır.

Çoğu hasta saç ekimi sonrası bir veya iki gün içinde günlük yaşantılarına dönmek için yeterince iyi hissediyor. Bununla birlikte, bağış alanındaki bazı acılar ve muhtemelen uyuşukluk yaşanabilir. Birkaç gün boyunca kızarıklıklar ve hafif şişkinlik beklenebilir.

Cerrahınız size saç ekimi iyileşme zamanına hazırlamanıza yardımcı olacak talimatlar verecektir. Talimatlar, işlem öncesi ve sonrası ne yapılacağını ve ne yapılmayacağını içerir, böylece saç ekimi iyileşme süreci daha hızlı olacaktır.

Saç ekimi iyileşme süresi için önemli talimatlar aşağıdaki gibidir;

Kafa derinizi doğrudan güneş ışığına birkaç hafta maruz bırakmayın.

Dört hafta boyunca yorucu fiziksel aktiviteden kaçının

Şişliği azaltmak için başınızı ilave bir yastıkla destekleyin

Üç gün boyunca alkol almayın

Aspirin veya diğer anti-inflamatuar ilaçları almayın

İlacınızı doktorunuz tarafından verilen şekilde kullanın

Bu talimatları ve doktorunuzun verdiği talimatları izlediğinizde, çok rahat bir şekilde saç ekimi iyileşme sürecinizin kısa süreceğinden emin olabilirsiniz.