Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Türkiye’nin En Sevdiği 5 Estetik Operasyon

Türkiye'nin En Sevdiği 5 Estetik

Estetik operasyonların popülaritesi ülkeden ülkeye değişmektedir. Genel anlamda burun estetiği ilk sırada olsa da diğer estetik operasyonlar farklı olabiliyor. Ülkemizde estetik operasyonlara olan önyargı giderek kırılmaya başlıyor. Günümüzde sadece kadınlar değil erkekler de kendilerine uygun olan estetik operasyonlardan yararlanarak kendilerinde hoşlanmadıkları ne varsa düzelttirebiliyorlar. Ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonlar hangiler derseniz, hepsi aşağıda.

BURUN ESTETİĞİ

Dünya genelinde burun estetiği (rinoplasti) en çok tercih edilen estetik operasyondur. Yüzün tam ortasında bulunan ve yüzün odan noktası olan burun tek bir dokunuşla bile kişiyi tamamen değiştirirken, burun estetiği ameliyatı hem erkekler hem de kadınlar tarafından çok fazla tercih ediliyor.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI

Ortalamaya baktığımızda ülkemizin kadınlarının göğüs büyüklüklerinin fazla olduğunu görürüz. Bu duruma tek ve en sağlıklı çare ise meme küçültme ameliyatıdır. Meme küçültme ameliyatında memenin içindeki fazla deri ve yağ dokusu çıkartılmaktadır. Böylelikle göğüsler küçülür ve kişi hem estetik hem de fizyolojik olarak sağlığına kavuşur.

LİPOSUCTİON (YAĞ ALDIRMA)

Liposuction uygulaması çok pratik bir işlemdir. Ülkemiz genelinde en fazla yaptırılan estetik uygulamalardan biri de liposuction olarak karşımıza çıkıyor. Liposuction uygulaması kilo verme işlemi olmamakla beraber daha kıvrımlı ve ince bir görünüme kavuşmada yardımcıdır. Uygulama esnasında deri altındaki yağlar adeta emilir ve vücut dışına çıkartılır. Bu işlem liposuction olarak bilinmektedir.

MEME BÜYÜTME                                   

Meme küçültme ameliyatı kadar meme büyütme ameliyatı da ülkemizde tercih edilen estetik operasyonlar arasında geliyor. Eskiden göğüs büyütme denince akla baktığın ilk anda dikkat çeken ve silikon takıldığı belli olan göğüsler gelmekteydi. Günümüzde ise daha doğal silikon protezlerle ameliyat olduğunuz bile anlaşılmıyor.

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapakları yaşlandıkça düşmeye başlamaktadır. Bu durum hem bakışlarda yorgunluğun yanı sıra yaşlılığa neden olurken, diğer yandan görme işlevini de engellemektedir. Bu nedenle en sık tercih edilen estetik işlemlerden biri de göz kapağı estetiğidir.