Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Vaser Liposuction Etkisi Kalıcımıdır?

                 Vücut içerisindeki birikmiş yağ dokularına özel ses dalgaları kullanılarak yağ hücrelerinin eritilerek alınmasıdır. Yağ aldırma yöntemi olan ve teknolojinin son yenilikleriyle birleşerek yağların vücut içinden hızlı bir şekilde atılmasına olanak hazırlayan yöntemle artık fazla kilolardan kurtularak oldukça rahat ve modern bir hale gelmektedir. Hastane ortamında ve liposuction konusunda uzman bir doktor gözetiminde yapılan ameliyatta ses dalgalarının ultrasonografi boyutuyla deri altına geçerek yağ hücrelerinin depolarına kadar ilerleyerek parçalanmalarını ve erimeleri sağlanmaktadır.

Vaser Lipo yönteminde ses dalgaları amaç doğrultusunda sadece birikmiş yağ hücrelerini hedef almaktadır. Sıvı hale getirilen bu hücreler operasyon esnasında ince kanüller ile vücuttan çıkarılmaktadır.

Ultrasonografi kullanılarak oluşturulan ses dalgalarının yağların hücreleri üzerinde parçalayıcı bir etkisi olduğunun bulunmasıyla teknolojik olarak kilolu insanların bu yöntemle zayıflamalarına yönelik çalışmalar hızlanmış ve son olarak gelinen noktada insanlık için mükemmel zayıflama ve adeta yeniden doğma yöntemini bulmuşlardır.

Kilolu olan milyonlarca kişi vardır. Bu kişilerin çok az bir grubu diyetlerle ve çeşitli hareketlerle kilo verebilmekte ve diğer grup kilo veremeyip almaktadır. Bunun nedeni bedensel değişikliklerin yanı sıra genetik faktörlerde olmaktadır. Bazen ne kadar uğraş verilse de fazla kilolardan kurtulabilmek mümkün olamamaktadır. Bu gibi kilo vermekte zorlanan insanlar için fazla kilolarından kurtulmaya yönelik Vaser Liposuction devrim niteliğindedir. Özellikle kadınlarda basen, bel ve bacak kısımlarında biriken yağların eritilerek vücuttan atılması hem çok kısa bir sürede kilo verilerek eski haline hatta hiç olmadığı kadar güzel bir görünüme kavuşmasına olanak sağlamaktadır.

Üstelik sıvılaştırılmış olan yağ hücreleri vücudun başka bir bölgesi için dolgu malzemesi olarak kullanılabilmektedir. Ayrıca bu ameliyatla diğer ameliyatlardan daha az morarma ve şişlik olduğundan hastalar tarafından çok tercih edilmektedir.

Yapılan bölgenin sayı ve çeşidine göre değişmektedir. Ortalama olarak operasyon 1 saat sürmektedir.  Ameliyat sonrasında ağrının olmaması ödem ve şişliklerin çabucak geçmesi nedeniyle iyileşme süreci oldukça çok hızlı gerçekleşir. Vaser liposuction yaptıran hastalarda yapılan bilimsel çalışmalar bölgesel yağlanma probleminin tedavisi sonrasında; kişilerin sosyal hayatta daha aktif olarak kişisel öz güvenlerinin arttığı tespit edilmiştir.