Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Vaser Liposuction Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çağımızın zayıflama ameliyatları arasında en dikkat çeken ameliyatlarının başında gelen vaser liposuction hızlı yağ alımıyla hastaların üç boyutlu incelmelerine olanak sağlamaktadır. Bu yöntem ultrasonografi sayesinde ses dalgalarıyla yağların kırılmalarını ve erimelerini sağlayan bir yöntemdir. Çeşitli zayıflama nedenlerini denemiş ve zayıflayamamış kişilerin vaser lipo ile kolay kolayca istedikleri incelikte bir bedene kavuşmaları mümkün olmaktadır.
Zayıflama ameliyatları içerisinde en güvenli ve kesin çözüme ulaşmayı sağlayan zayıflama ameliyatıdır. Yağ aldırma ameliyatı da denmektedir. Ameliyat sonrası yapılan araştırmalara göre hastaların sosyal aktiviteleri artmakta ve daha öz güven Sahibi olabilmektedir. Bu nedenle kilo veremeyenler için teknolojinin bir hediyesi olan bu yöntemle yağlardan kurtulmak sadece 1 saat gibi kısa bir sürede mümkün olmaktadır. Teknolojinin bütün imkanlarından yararlanılarak daha rahat ve konforlu bir hayatı seçen hastalar hayatlarının geri kalanlarında sporla ve dikkatli yeme içme alışkanlığı edinerek daha konforlu ve sağlıklı bir yaşam sürdürmektedir.
Bazı bünyelerin kilo vermeleri oldukça zordur. Kimi bünyeler yapısal olarak çabuk kilo almaya yatkın seviyede olduklarından çok çabuk kilo almaktadır. Bu kilolar zamanla birikmekte yani yağ olarak depolanmaktadır. Fazla kilolu olmak gerek çevremizde gerekse güncel hayatımızda bizi kötü etkileyen önemli derecede bir sorun olmaktadır. Bu kiloların alımlarında mutlaka bir uzmanın görüşleri alınmalıdır. Uzman doktorun kilolu hastaya önereceği ameliyat ya da başka bir zayıflama yöntemine bağlı kalınarak kilo verilmelidir. Ülkemizde son yıllarda oldukça önem kazanmış olan vaser liposuction hastaların hızlı ve sağlıklı kilo vermelerine olanak hazırlayan hızlı yağ aldırma ameliyatıyla tercih edilmektedir. Ses dalgalarıyla yağların ufalanıp erimesini sağlamaktadır. Yağ alınacak bölgenin genişliğine göre lokal ya da genel anestezi altında yapılan ameliyatlar sonrası hastada daha az ağrı ve morarmalar olmaktadır. Bu nedenle birkaç gün içerisinde iyileşme sağlandığından hasaların tercih nedeni olmaktadır.
Yağ aldırmak isteyenler için en acısız ve garantili ameliyat olan yöntemle hastalar sadece kilo vermekle kalmıyor. Bölgesel incelmenin yanı sıra vücutlarında eğrilik olan yerlerin düzelmeleri üç boyutlu olarak sağlanmaktadır. Teknolojinin en son yeniliklerinden biri olan vaser liposuction ile hastaların üç boyutlu incelmeleri vücudun orantısına uygun olarak yapılmakta ve hastalar tarafından tercih edilmektedir.