Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Vaser Liposuction ve Normal Liposuction farkı nedir?

Kilolu kişilerin veremedikleri kiloları ses dalgalarını kullanarak yağ hücrelerinin parçalanarak erimesini sağlayan teknoloji ile eriyen yağların vücut içerisinden alınmasını kapsayan önemli bir ameliyat türüdür. Özellikle bölgesel kilolardan kurtulmak isteyenler için mucize sayılabilecek yöntemlerin başında gelmektedir.
Fazla kilolar kontrol altına alınamayan çoğu kez ameliyat ile çözüme ulaştırılan önemli konuların başında gelmektedir. Fazla yağları almak için birçok ameliyat yapılmaktadır. Bunlara ek olarak teknolojinin en son buluşu olarak nitelendirilen ultrasonografi cihazla ses dalgaları oluşturarak yağların parçalanmasını sağlayan yöntem ile yağ hücreleri parçalanarak sıvı hale geçirilmektedir. Sonrasında vücuttan atılabilen bu yöntem sayesinde hem bölgesel olarak fazla yağlardan kurtulmuş, hem de sadece hedef olarak yağların parçalanmasına yönelik bir çalışma olduğundan diğer vücut içindeki yapılara zarar vermemektedir. Kilolu kişilerin sağlıklı olarak ameliyat olmalarını ve normal yaşamlarına dönmelerini kontrol altına almayı hedefleyen vaser liposuction hastalarına yeniden doğmuş gibi bir yaşamın kapılarını açmaktadır.
Ameliyat bölgesel olarak yapılacak ameliyatın büyüklüğüne göre lokal ya da genel anestezi altında yapılarak yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonrası hastalar çok kısa bir sürede eski yaşamlarına devam edebilmektedir. Sadece yağ hücrelerinin etkilendiği ses dalgaları başka bir organa zarar vermemektedir. Dolayısıyla eriyen yağlar vücuttan kolaylıkla alınırken başka bir yapıya zarar vermemektedir. Ayrıca alınan yağlar başka bir bölgede dolgu malzemesi olarak tekrar kullanılabilmektedir. Bu ameliyat sonrası daha az şişlik, morarma ve ödem oluşması ayrıca hastaların tercih nedeni olmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok tercih edilmektedir.
Dünyanın en gelişmiş yağ aldırma yöntemi olarak ülkemizde de en sık kullanılan yağ aldırma yöntemi olmaktadır. Ameliyat sonrasında diğer ameliyatlara öre daha az şişlik ve morarma olmaktadır. Birkaç gün içinde eski haline dönen hastalar yeni bir görüntüye kavuşmaktadır. Kilo vermek isteyip te bir türlü veremeyen kişilerin en sık tercih ettiği yöntem olan yağ aldırma sırasında yağ alımının yapılacağı bölgenin büyüklüğüne göre anestezi yöntemi seçilmektedir. Bu nedenle yaklaşık bir saat süren ameliyat sırasında hasta hiçbir şekilde ağrı ve sızı hissetmemektedir. Vaser liposuction sayesinde hastalar yepyeni bir hayata başlamaktadır.