Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Vücudunuz ve siz değerlisiniz

Vücudumuz değerli. Her bir bölümü. Cildimiz, cilt altı dokumuz, memelerimiz, popomuz ve tabii yüzümüz. Kıymetini bilmeliyiz. Diyelim evinize çok çok para vererek, marka bir masa satın aldınız. Salonunuza da çok yakıştı. Onu sabahtan akşama kadar güneşte bırakır mıydınız? Ya da çizen, zarar veren kimyasal madde içeren temizlik ve bakım ürünleri kullanır mıydınız? Yoldan geçen, kim olduğunu bilmediğiniz, ‘Bu ürün çok güzel, şimdi bu ürünle masanızı daha da güzel yapacağım’ diyen, taklit ambalajlı ürünlerle bakım yapan birisine güvenir miydiniz? Biraz düşünmez miydiniz?

Ben şu cümleyi çok duyarım: ‘Hep gittiğim bir kuaför var, oraya bir hanım geliyor, herkese Botoks ve bir takım maddeler enjekte ediyor. Ben de gittim.’ Sakın gitmeyin! ‘ Yaptırdım’ Sakın yaptırmayın! Ne yaptığını biliyor musunuz? diye soruyorum.’ Bilmiyorum doktor hanım’ Ne olur bilin! Yüzünüze yani size birşey enjekte ediliyor. Siz çok değerlisiniz. Bunu unutmayın. Vücudunuz da çok değerli.

Dolgu maddelerini yani FDA dünya sağlık örgütü onaylı hyaluronik asit’i yüz bölgesinde güvenle kullanabiliriz. Bu durumda da uygun olan ve güzel sonuç veren uygun miktarda uygun yerlere yapılmasıdır. Balon gibi dudaklar, Heidi gibi yanaklar güzel ve estetik değil.Amacımız çökmüş ve oluk halini almış alanları doldurmak ve daha genç görünüm sağlamak.

Meme dokusu da vücudunuzun en değerli ve hassas dokularından. Son zamanda popüler olan memeye dolgu maddesi (ismini duymuşsunuzdur) enjeksiyonu ile büyütme de diğer bir konu. Meme dokusunun kanser yönünden takibi çok çok önemli. Asla kalıcı bir madde enjekte edilmemeli. Ben kendime yaptırmam dolayısı ile size de yapmam. Evet ameliyatsız ve kolay gibi gelebilir. Fakat sonuçları ciddi olabilir. Böyle takip ettiğim, başka bir yerde memeye dolgu maddesi enjekte ettirip ‘Ne yapacağım şimdi?’ diye soran, dolgu maddesi meme altı zarı boyunca kayıp, kaburga üzerinde ikinci meme oluşmuş kişiler var. Uygulanan hiçbir madde geri dönüşümü olmayan bir biçimde zarar vermemeli. Popo için de aynı durum söz konusu.

fotograf-2-2Vücudunuz ve siz değerlisiniz. Güzellik amaçlı uygulanan her ürünü araştırın, emin olun, uzman doktorunuzdan isim ve içerik öğrenin, size ne yapıldığını ve etkilerini bilin.

Doğal olan güzeldir. Kafi miktar güzel sonuç doğurur.
Görüşmek üzere, sevgiler…

Op. Dr. Elif Eren Aydın 

Adres: Batı Ataşehir Deluxia Palace A Blok Daire: 448 İstanbul

Mail: info@eliferenaydin.com

Telefon : +90 541 301 96 10