Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu volüm kaybı olan ve dolgunlaştırmak istediğimiz alanlarda vücudun kendi dokusunu kullanarak  yaptığımız bir cerrahi müdahaledir. İz, kesi yoktur. Sadece yağ alınan bölgede giriş deliği ve injekte edilen bölgede mm ik delik vardır. Hangi bölgelerde yağ enjeksiyonu yapabiliriz;

1.Yüz

2.Meme

3.Popo (brazilian lift)

4.bacak şekillendirme

5.Genital bölge

Yüz: gelişmiş son teknoloji ve bilimsel çalışmalar ile artık yağı nano düzeyde hazırlayarak enjekte edebilmemiz mümkün. İşlem şöyle; önce bölgesel yağın olduğu, düzensizlik yaratmayacağımız alanda işaretleme ve yüzde enjekte edeceğimiz bölgeleri işaretleyip sizi hazırlıyorum ve fotoğraflıyorum.

İşlem mutlaka ameliyathane ortamında ve steril şartlarda yapılmalı. Genel anestezi ya da uyku hali (sedasyon anestezisi) ile yapılabilir.

Nano fat graft işaretlediğim alandan çok delikli bir kanül ile yağ alındıktan sonra özel filtreleme ve sıvılaştırma işleminden geçirilerek enjekte etmek istediğimiz bölgelere enjeksiyondur. Enjeksiyonda tıpkı dolgu maddesi enjeksiyonunuda kullandığımız ince uçlu 0.7-0.9 mm lik kanüller ya da 27 gauge damaryolu kullanıyorum.

İşlem sonrası hafif morluklar ve şişlikler olabilir. 5-7 gün içinde geçecektir. Aynı gün taburcu olabilirsiniz. Evde size yazacağım antibiyotiği kullanmanız yeterli.

Peki ençok merak edilen kalıcımıdır? Çalışmalar en az 3-10 yıl süre ile kalıcı olduğu yönünde. Sadece derin kırışıklık ve olukları doldurmada etkili değil aynı zamanda ciltte tazelenme ve yeniden yapılandırma da sağlar. Bu nedenle örneğin mor halkaların olduğu göz çevresinde  kullanabiliyoruz.

Yüzde hangi bölgelerde kullanılır;

 1. Kaş altı bölge (kaşkaldırma etkisi için)
 2. Şakak bölgesi
 3. Ağız kenarı oluk ve çökmeler
 4. Alın bölgesi
 5. Göz altı çökme ve morluklar
 6. Yanaklar (orta yüz germe gereken hiçbirhasta yağ enjeksiyonuna ikna edilmemeli. İkisi bir arada yapılabilir)
 7. Çene bölgesi
 8. Derin kırışıklıkların olduğu alanlar.

Yüzde yağ enjeksiyonu uygun hastada yapıldığında sonuçları çok yüzgüldürücü ve memnuniyet vericidir. Ancak orta yüz germe gereken yanakları sarkmış ya da çene ilgili problemleri olan bir hastada önce asıl problem düzeltilmelidir.

 

Memeye yağ enjeksiyonu

Meme büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile meme büyütme de yapılabilir. Bu durumda uygunluk tam olarak değerlendirilmelidir. Olması gereken şartlar şunlardır:

 1. Ailede (anne, teyze, kardeş gibi) meme kanseri öyküsü olmaması. Ailede tekrarlayan kanser vakalarının görülmemiş olması ( dayı da mide ca, anne de beyin ca gibi birden çok bireyde görülen kanser vakaları)
 2. Memelerde sarkma olmaması, cilt kalitesinin iyi olması (yoğun çatlaklı olmaması)
 3. Meme ultrasonda takibi gereken opasite (koyu gölgeler )olmaması
 4. Hastanın yoğun sigara içmiyor olması ve yara iyleşmesini olumsuz etkileyebilecek başka hastalığının olmaması ( diabet, ileri derecedekalp yetmezliği, bağ doku hastalıkları)

Bu şartlar sağlandığında yağ enjeksiyonu ile meme büyütülebilir. Amaç verilen yağdokusunun tam yaşayabilir olmasıdır. Yani sert yumrular, düzensizlikler şeklinde kalmamalıdır. Verilen yağın kök hücre olduğundan emin olmalıyız.

Memeye yağ enjeksiyonu ile meme büyütmede anlaşılması gereken sonucun hiçbir zaman protez konulmuş kadar büyük olmayacağıdır. Çünkü memede yağın yaşayabilmesi diğer yağ hücrelerine tutunarak olmaktadır ve bu durumda yaşayabileceği kadar yağ enjeksiyonu uygundur.

Ağrılı bir işlem değildir.

 

Brazilian Lift

Popo ve bel şekillendirme için yapılan ameliyatın tümü olarak tanımlayabiliriz. Vaser liposuction (bel,sırt,karın şekillendirildikten sonra ) ile şekillendirme ve popoya yağ enjeksiyonu birarada uygulanır. Yağlanmanın fazla olduğu bir bel popoyu da düz gösterecektir. Ancak bel bölgesi ve popo üst kısımyağların uygun şekilde alınarak poponun ortaya çıkarılması mümkündür. Elde edilen yağında popo ya dolgunlaştırmak için enjekte edilmesi Brezillyalı dansçıların poposu gibi bir görüntü sağlar. Şartlar:

 1. Çok kilo verilmiş ve cilt gevşekliği olmamalıdır.
 2. Popo yu şekillendirebilmem için yeterli yağdokusu olmalıdır. Büyüklükte elde ettiğimiz yağ ile doğru orantılıdır.
 3. Çok sigara içen ve yara iyileşmesine engel bir hastalık olmamalıdır. (diabet, bağ doku hastalığı)