Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Yüz Yaşlanmasının İlk İşaretleri

Yaşlanma belirtileri görünür hale gelmeden önce onları ortadan kaldırmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Erken müdahale yaşlanmanın görünür bulgularını yavaşlatmanın anahtarıdır ve bir facelift uygulaması gibi gelecekteki kozmetik işlemlere olan ihtiyacı bile önleyebilir.

Yaşlanmanın erken belirtileri ve mücadele için önleyici teknikler şunlardır;

GÖZALTI TORBALARI

Normal yaşlanma ile birlikte koyu halkalar  ve göz altı torbaları gelir. Bazı stratejik makyaj hileleri ile bu sorunlar örtbas etmeye çalışılırken, bunların çözümlenmesi çok daha doğrudur. İşte bu alandaki sorunları çözmenin birkaç yolu;

Her gece bol miktarda uyuduğunuzdan emin olun.

Retinol bazlı hormonlu göz kremi göz çevresindeki deriyi kalınlaştırır ve belirtilerin azalmasına yardımcı olur.

HİPERPİGMENTASYON

Hiperpigmentasyon cildin renk bozukluğudur ve deride anormal derecede koyu renk bölümlerine neden olur. Hiperpigmentasyon tüm insanları etkileyebilir. Bununla mücadele etmek için kremler, maskeler veya lazer tedavileri kullanılabilir.

GÖZ KENARLARINDAKİ KIRIŞIKLIKLAR

Göz kenarlarındaki çizgiler yani kaz ayakları, gözlerin dış köşelerinde görünen kırışıklıklardır. Cildimiz elastikiyetini kaybederken kaz ayakları sadece mimiklerle değil sürekli ortaya çıkmaya başlar. Çoğu kişi 20’li yaşların başında bu kırışıklıkları fark etmeye başlar. Bununla birlikte, cildine iyi bakmayan kişiler kaz ayaklarını daha erken görebilirler.

Göz kenarlarında oluşan kırışıklıkları botoks gibi estetik müdahalelerle yok etmek mümkündür. Ancak en önemlisi cilde iyi bakmaktır.

GÜLME ÇİZGİLERİ

Gülme çizgileri burun yanından ağzın köşelerine doğru aşağıya doğru görünen kıvrımlardır. Genellikle 20’lerin sonlarında kadınlar arasında görülen gülme çizgileri, zamanla daha derin kırışıklara dönüşebilecek ince çizgiler olarak başlarlar.