Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Zayıflama Sonrasında Düşünülebilecek Kozmetik Cerrahi Seçenekleri

100 kilo veya daha fazla kilo vermek kutlanılacak bir şeydir. İster diyetle veya egzersizle isterseniz herhangi bir cerrahi müdahale ile kilo kaybedin, yine de bu gurur duyulacak bir durumdur.

Kayda değer bir ağırlığın kaybedilmesinin dezavantajlarından biri, ekstra yağ ve kilo kaybolduktan sonra geride kalan gevşek ve sarkmış cilttir. Yıllarca kiloyla beraber dayanmaya çalışan cilt, elastikiyetini kaybeder ve kilo verdiğinizde gitmez. O gevşek cilt sayesinde, birçok insan görünüşlerinden memnun olmadıklarını fark ederler. Neyse ki, birkaç plastik cerrahi işlemi ağırlığınızın önemli bir kısmını kaybettikten sonra vücudunuzu şekillendirmek için uygulanabilir.

Kol Germe

Bir kol germe estetiğinin amacı  üst kolların altındaki sarkmayı azaltmaktır. Bazen yarasa kanatları olarak adlandırılan ekstra cilt ve yağ, başarıyla kilo vermiş birçok hastaya utanç kaynağı olabilir. Kol germe ameliyatı, aşırı, gevşek cildi keserek kol şeklini yeniden sağlar.

Meme Dikleştirme

Birçok şey göğüslerin sarkmasına neden olabilir. Bunlardan en önemlisi kilo kaybıdır. Bir meme dikleştirme estetiği sarkmış göğüsleri dikleştirir ve vücutla uyumlu hale getirir. Ameliyat göğüslerin şeklini ve pozisyonunu değiştirir ancak boyutlarını değiştirmez.

Yüz Gerdirme

İnsanlar genelde yüz gerdirme estetiğini kilo kaybıyla ilişkilendirmeyebilir, ancak adil bir miktarda kilo vermek yüzünüzün görünümünü de değiştirebilir. Kilo vermenin ardından bir yüz germe cildi sıkmaya yardımcı olur, boyun ve yanaklardaki sarkmayı en aza indirir.

Zayıflama Sonrası Cerrahi İşlemi Ne Zaman Düşünmelisiniz?

Vücut şekillendirme cerrahisi kilo kaybından sonra her hasta için doğru seçenek olmayabilir. Her türlü ameliyatı düşünmeden önce emin olmanız gereken birkaç şey var.

Zayıflamanızın ardından ameliyatı düşünürken genel sağlığınız da vazgeçilmez bir husustur. İdeal olarak, ameliyattan önce herhangi bir kontrolsüz sağlık koşulunuz olmayacaktır.