Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Orta yüz germe ameliyatı

Ağız köşenizden kaşınızın dış köşesine çizilen bir doğru, alt göz kapağı ve burun kenarı ile sınırlandırdığımız alan orta yüz bölgesidir. Gençken vermiş olduğunuz profil fotolarında bu bölge dolgun ve yukarda ve en kabarık noktası dışa doğru iken Ekran Resmi 2017-02-15 12.11.45 zamanla yanak yağ yastıkçığı aşağıya yer değiştirir. Yüzünüzü dinamik tutan doku ve bağlar gevşer, uzar. Sonuç: Kaş dış köşeleri daha düşük, göz altlarında yarım ay şeklinde çökme, dudak kenarı olukları belirginliği ve ağız köşelerinin aşağıya doğru inerek dudaklarınızın bu emoji deki gibi görünür Ekran Resmi 2017-02-15 12.08.54. Foto çekilirken daha çok gülmeniz gerekir. Asık surat ya da yorgun ifade olur.

Bu durumda ne yapılmalı: Eğer yukarda saydığım tüm değişiklikler var ise; sadece dolgu uygulamaları, yağ enjeksiyonu ya da botoks istediğimiz gençliği sağlamaz. Aksine dokuyu kaldırmak adına yapılan yüksek volumlu dolgu uygulamaları doğal olmayan ve şiş bir görünüme neden olacaktır. Asıl ihtiyaç ne ise ona göre tedavi düzenlenmelidir.

Orta yüz germe ameliyatı; endoskopik olarak alın, şakak ve alt göz kapağı altındaki bölgenin gençleştirildiği, dolgunluğunun yeniden sağlanıp yerçekimine karşı direnç oluşturulduğu ameliyattır. Çok ağrılı olmayan, 1-2 gece hastanede kaldığınız, sadece saçlı deride 4-5 cmlik kesi ile yaptığımız, özellikli bir ameliyattır. Alt göz kapağı estetiği de beraberinde eklenebilir. Sigara içen, cilt elastikiyeti azalmış (akne skarları, yağlı gözenekli cilt v.b) kişilerde bu yaşlanma belirtileri daha erken gözükür. Sağlamış olduğu gençlik dramatiktir.

Ertelemeyin hayatı. Sevgilerimle…

Op. Dr. Elif Eren Aydın

Adres: Batı Ataşehir Deluxia Palace A Blok Daire: 448 İstanbul

Mail: info@eliferenaydin.com

Telefon : +90 541 301 96 10