Whatsapp Whatsapp
Telefon Şimdi Ara!
+90 541 301 96 10 +90 216 504 12 46

Saç ekimi hakkında merak edilenler

Saç ekimi hakkında merak edilenler

Saç kaybı normal düzeylerde olduğu sürece herhangi bir sorun teşkil etmese de günlük 100 telin üzerindeki saç dökülmelerinde saç derisinde açılmalar görülebilmektedir. Özellikle erkeklerin çok sık rastladığı bu duruma çare ise şüphesi saç ekimidir. Saç ekimi tedavisi uzun vadede gözle görülür değişiklikleri beraberinde getirmekte ve kişiyi saçsız durumundan kurtarmaktadır. Saç ekimiyle alakalı ülkemiz çok büyük bir ilerleme kaydetse de hala saç ekimi hakkında şüphesi olanlar ve saç ekiminin nasıl yapıldığını merak edenler bulunmaktadır. Bu yazımda sizleri aklınızdaki soru işaretlerinden kurtarmayı hedefliyorum.

Saç dökülmesi dökülen saçların yerine yenileri çıkmadığı zaman bir sorun haline dönüşmektedir. Bu aşamada saç ekimi işlemi sizin için uygun tedavi olacaktır.

SAÇ DÖKÜLMESİNİN NEDENLERİ

Saç dökülmesinin birçok nedeni bulunmakla beraber en çok görülen nedenler arasında genetik gelmektedir. Aynı zamanda bazı hastalıklar da saç dökülmesine neden olmaktadır. Özellikle kadınlarda B12 vitamini yetersizliği saçların dökülmesine neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar, mevsim geçişleri, saçların çok sıkı toplanması, tarama alışkanlıkları, hormonal düzensizlikler, vitamin eksikliği ve stres de saç dökülmesi nedenleri arasında sayılabilmektedir.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR?

Saç ekiminin yapılması için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Saç tekniklerinden bahsetmek gerekirse. İki saç ekimi yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri FUT, diğeri ise FUE saç ekimi yöntemidir. Her iki yöntemde de saç ekimi yapılırken anestezi uygulanmaz. İki yöntem arasındaki farklılıklar ise şu şekildedir;

FUT saç ekimi ameliyatlı, FUE saç ekimi ameliyatsız yöntemdir

FUT saç ekiminde dikiş atılır, FUE saç ekiminde dikişe gerek kalmaz

FUT saç ekiminde iz kalı, FUE saç ekiminde iz kalmaz

FUT saç ekimi 6 ayda olmak üzere en fazla 3 kere yapılırken, FUE saç ekimi için beklemek gerekmez arka arkaya işlem yapılabilir

SAÇ EKİMİ İÇİN DOĞRU KİŞİ MİYİM?

Saç ekimi için doğru kişi olup olmadığınızı dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin çıkıp çıkmamasından anlayabilirsiniz. Eğer dökülen saçlarınızın yerine yenileri çıkıyorsa henüz saç ekimi için erkendir. Ancak çıkmıyorsa saç ekimi yaptırabilirsiniz.